Houby Píseckých hor

Neděle 1. 3. – Neděle 31. 5. 2020
pondělí zavřeno, úterý až neděle 9 - 18 hodin

Václav Burle během svého života stihl být skautem, trempem, vodákem, novinářem, zpravodajem nebo šéfredaktorem. Stále tvoří pro tisk (např. časopis Vesmír) a televizi (např. pořad o houbách Polopatě v ČT). Dosud zůstává fotografem, milovníkem přírody a neúnavným bojovníkem za její ochranu. Aktivně vystupuje proti rabování lesů houbaři a trhání vzácných a ohrožených hub. 

V osobním archívu Václava Burleho se nachází celá řada zajímavých snímků hub. Některé ze zachycených plodnic ještě na vlastní oči nespatřil mnohý mykolog. Před několika roky si Václav Burle uvědomil, že by byla škoda ponechat takové obrázky skryté očím milovníků přírody a široké veřejnosti. Před třemi roky proto sestavil dva výstavní soubory o houbách a v nedávné době spatřila světlo světa již třetí kolekce fotografií. Snímky tak v minulosti viděli například turisté na hradě Karlštejně nebo milovníci květin v botanické zahradě v Praze. 

Protože jeho manželka pochází z Protivína a oba se sem stále vrací, poznal pan Burle podrobně i houby rostoucí v Píseckých horách. Řadu z nich nejen sbíral, ale také fotografoval a výběr nejlepších snímků si můžete během března až května (1. až 31. 5. 2020) prohlédnout na velkoformátových fotografiích v chodbě knihovny Prácheňského muzea v Písku. 

 

 

Prácheňské muzeum v Písku-ukázat na mapě
Více kategorií
výstava - příroda a životní prostředí
výstava hub
zavřít (zpět)
nahoru