Podivuhodný svět bezobratlých živočichů

Úterý 11. 8. – Sobota 31. 10. 2020

Fotografie bezobratlých živočichů Pavla Krásenského jsou ve stovkách vědeckých publikací. Patří ke světové špičce a svá díla nyní vystavuje v Památníku města Protivína.

 

Přesto, že bezobratlí nepatří mezi nejoblíbenější skupiny živočichů, je celá řada druhů, které jsou velmi atraktivní a velkoformátové fotografie jim velmi sluší. A jsou to i třeba neoblíbení pavouci, vosy, můry, mravenci…

Pavel Krásenský patří ve svém oboru ke světové špičce, jeho snímky jsou ve stovkách publikací, článcích i na informačních tabulích. Fotí nejen u nás, ale vyráží také na výpravy na různé kontinenty. Je znám svou precizností, netradičními snímky, propracovanými a unikátními záběry. Říši bezobratlých dokonale zná a je to zřejmé i z jeho fotografií.

Kromě focení v přírodě se věnuje také studiové fotografii, takzvané vědecké. Ta dokonale, ostře, zachycuje živočicha, jeho tvary a barvy. Taková fotografie je skládaná z desítek a desítek záběrů, s různou hloubkou ostrosti.

U řady druhů zachytil i jejich jedinečné chování jako první (a často jediný) na světě. Sám říká: „Nikdy jsem neměl příliš velké umělecké ambice a tak fotografuji především dokumentární fotografii a snažím se zachycovat zajímavé situace, které nám příroda přináší. Fotografie by neměla být jen pěkným a dokonalým obrázkem, ale měla by mít příběh a autor by měl dobře znát to, co je na fotografii.“

Nyní máte možnost prohlédnout si jeho snímky v Památníku města Protivín až do konce října.

Prácheňské muzeum v Písku-ukázat na mapě
Více kategorií
výstava - vzdělávání a výuka
výstava fotografií
výstava - příroda a životní prostředí
výstava - věda a technika
zavřít (zpět)
nahoru