BLATENSKÝ FOTOFESTIVAL

Sobota 18. – Neděle 19. 9. 2021

Fotofestival je pořádán s cílem představit výstavní soubory významných autorů a současně nabídnout prostor mladým začínajícím umělcům, často teprve studentům či absolventům fotografických škol, v rámci tzv. Otevřené scény.

Osou nadcházejícího ročníku fotofestivalu se stane tvorba trojice významných a renomovaných tvůrců, Pavla Brunclíka, Zdeňka Lhotáka a Alžběty Jungrové, doplněná o menší výstavní projekty dalších autorů napříč generacemi s výraznými úspěchy na naší domácí fotografické scéně (Miloš Nejezchleb, David Neff, řada inspirativních autorů z archivu festivalu Fotojatka v projekci Jana Flašky a další).

Festival tvůrčí cestou konfrontuje vidění matadorů fotografie a začínajících fotografů – umožňuje tak porovnat cesty a vizuální trendy, kterými se obě skupiny liší nebo k sobě vracejí a v širším kontextu  tak každý rok unikátním způsobem reflektuje status quo oboru.

Důležitým aspektem fotofestivalu je právě vzájemná komunikace a diskuze.

Výstavní program tvoří kromě autory komentovaných/prezentovaných prohlídek i řada přednášek vztahujících se k aktuálnímu tématu festivalu, včetně site specific projektů. Výstavními prostory se tak stávají kromě renomovaných prostor také nejrůznější zákoutí v celém městě (Městské muzeum Blatná – výstavní prostory a podzemní kobky, zámek Blatná – Starý palác, Rejtův palác, nádvoří, podloubí a průjezdy domů, kulturní kavárna, ambit a kaple sv. Michaela u kostela Nanebevzetí panny Marie, Kaplanka a každý rok nově (i dle tématu) vybírané prostory.

Letos se v rámci přednáškového programu povedlo získat dvě výrazné umělecké osobnosti: Tona Stana, který je významným, snad i vůdčím představitelem Nové slovenské vlny nazývané též Generace 60, která znamenala jistý průlom v inscenovné fotografii a v 80. letech zásadně ovlivnila celou tvůrčí generaci. Stejně tak i umělkyně Veronika Šrek Bromová zanechává výraznou stopu ve výtvarné scéně a to hlavně let 90.
Více najdete na www.fotofestival.cz

Blatná-ukázat na mapě
výstava fotografií
výstava fotografií
zavřít (zpět)
nahoru