Dálnicí do pravěku

Sobota 14. 1. 2023, 09:00 – Neděle 5. 2. 2023, 15:30

Mimořádně letos otevírá Prácheňské muzeum v Písku i v lednu. V Malých výstavních síních můžete od soboty 14. ledna do neděle 5. února v časech 9 – 15,30 hodin (včetně pondělí) navštívit výstavu Dálnicí do pravěku. Budou zde prezentovány nálezy dokládající osídlení v okolí Čimelic a Mirotic již dávno před naším letopočtem, které v posledních dvou letech našli archeologové při rozsáhlém výzkumu. Jedná se o tisíce předmětů, ale na výstavě budou k vidění skutečně jen ty nejzajímavější - tedy především keramické a kovové předměty, jako jsou přesleny, oděvní spony, opaskové zápony, jehlice, náramky či mince a skleněné korálky.

Velkou výstavu o výzkumu celé dálnice, který zastřešuje Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích, plánují v krajském městě až na rok 2026, proto je možnost vidět dílčí část nálezů přímo v Písku unikátní. Výstava se zaměří i na metody archeologické práce.

Vítány jsou po předchozí domluvě také školní skupiny, kterým muzeum nabízí stručné komentované prohlídky, možnost setkání s archeologem a drobnou pátrací hru po výstavě s pomocí tabletů. Zbytek muzea zůstává uzavřen.

Prácheňské muzeum v Písku-ukázat na mapě

Ke stažení

výstava archeologických nálezů
výstava archeologických nálezů
zavřít (zpět)
nahoru