Galerie Dragoun

Středa 21. 7. 2021, 10:00 – Pátek 31. 12. 2021, 18:00
otevřeno denně od 10 do 18 hodin

Písek - galerie - akademický malíř František Roman Dragoun. Spojením těchto tří ingrediencí vznikl mimořádný kulturní počin, kterým je otevření nové galerie, jenž bude zasvěcena pouze jednomu umělci, významnému regionálnímu malíři Františku Romanu Dragounovi. 

V Písku zná jméno Dragoun asi každý. Ti, kteří se zajímají o hudbu, znají Romana Dragouna, skvělého hudebníka a skladatele. Ti, kteří se zajímají o výtvarné umění, znají jeho otce akademického malíře Františka Romana Dragouna. Malíře, který miloval své rodné město a jehož krajiny, portréty nebo kresby byste našli v mnoha píseckých rodinách. V jedné rodině byste ale donedávna našli ucelenou sbírku tohoto akademického malíře, od malých kreseb až po velká plátna. Tato unikátní sbírka byla předána do správy Spolku Galerie F. R. Dragouna, jehož cílem je uchování dědictví ak.mal. Františka Romana Dragouna.
Aby se s celoživotním dílem tohoto významného regionálního umělce mohla seznámit a těšit i veřejnost, otevírá spolek v Písku zcela novou galerii – Galerii Dragoun – se stálou výstavou děl F. R. Dragouna.

Galerii Dragoun můžete navštívit od 3. července 2021 každý den od pondělí do neděle od 10 do 18 hodin na adrese Jungmannova 186, Písek (budova pod Českou Spořitelnou směrem na Velké náměstí).

Vstupné do galerie je 50 Kč. Díla budou v galerii pravidelně obměňována, aby se galerie stala živým svědectvím Dragounovy tvorby.

Více informací o Galerii Dragoun a ak.mal. Františku Romanu Dragounovi najdete na webových stránkách www.galeriedragoun.cz

Galerie F. R. Dragouna-ukázat na mapě
výstava obrazů - malířství
výstava obrazů - malířství
zavřít (zpět)
nahoru