KOLCE 2024

Sobota 20. 7. 2024 od 14:00

V sobotu 20. července od 14 hod. se v malebné jihočeské obci Radobytce, ležící asi 15 km severně od Písku, uskuteční již 24. ročník tradiční akce Kolce.

Z místního setkání rodáků se postupně vyvinula jedna z nejoblíbenějších letních akcí v okolí. Hlavní bod programu, podle nějž je zábavní odpoledne pojmenováno, představuje závod „kolců“ Grand Prix K1, tedy soutěž dvoučlenných posádek, které obíhají se zahradním kolečkem rybník Sázka na radobytecké návsi. Pro ty, kteří se rozhodnou závodit až na místě, jsou připraveny kolce k zapůjčení.

Zvláště v posledních 10 letech se Kolce výrazněji zaměřují na děti, a tak hlavnímu závodu předchází závod K1 JUNIOR pro rodiče (dospělé) s dětmi, který se těší čím dál větší oblibě a který v počtu posádek předčí závod hlavní. V „dětském“ závodu je hodnocena nejen rychlost, nýbrž i nápaditost kostýmů a výzdoby kolců.

Nejmladším účastníkům akce je věnována také první část odpoledne, ve které si děti mohou vyzkoušet celou řadou sportovních, výtvarných a praktických disciplín, za jejichž zvládnutí obdrží odměnu. Mezi nejoblíbenější patří lukostřelba, zatloukání hřebíků, škrabání brambor či skládání hlavolamů.

Každý rok je rovněž připraven obměňující se doprovodný program v podobě plavby na lodičkách, zorbingu, jízdy traktorem, v kabrioletu či na koni, lezecké stěny, malování na obličej, ukázky sokolnictví či výcviku psů atp. Tradicí je také dobročinný bazárek, jehož výtěžek putuje do Domova pro seniory Světlo v Drhovli.

Zajímavostí 24. ročníku bude představení putovního „kolcového poháru“, trofeje ve tvaru zmenšeného zahradního kolečka, která ponese jména všech historických i budoucích vítězů závodu.

Po celý den je pro návštěvníky připraveno několik stánků s občerstvením, včetně stánku cukrářského. Program zakončuje večerní zábava, kterou v posledních letech zajišťuje kapela Trolling Stones.

Celou akci organizuje místní SDH Radobytce ve spolupráci s množstvím dobrovolníků z řad místních i vzdálenějších přátel. Právě jejich zapálení a přátelská atmosféra, která je přenášena na všechny příchozí, dělají z Kolců něco víc než jen obyčejnou obecní zábavu a nutí návštěvníky se do Radobytců každé léto vracet.

Radobytce - náves-ukázat na mapě
Pořadatel: SDH Radobytce
Více kategorií
akce určené pro děti
ostatní (sport)
zavřít (zpět)
nahoru