Komorní festival JISTEBNICE VLKSICE KAŠPAR 2021

Neděle 15. – Neděle 22. 8. 2021

Ať se děje, co se děje, srpen bez Vlksic si už nedokážeme představit a naštěstí ani letos nemusíme! Šestnáctý ročník, který se bude konat třetí srpnový týden, si k renesanční vodní tvrzi ve Vlkisích navíc přibral ještě jednu lokaci a to Vildův mlýn v Jistebnici. Komorní festival JISTEBNICE VLKSICE KAŠPAR 2021 proběhne tento rok od 15. do 22. srpna, takže chystáte-li se na dovolenou někam poblíž, potvrďte si rezervaci ubytování v těchto termínech a my se na vás těšíme tradičně ve Vlksicích a nově i v Jistebnici.

I letos se vše odehraje v jednom srpnovém týdnu, během kterého diváci budou mít možnost zavítat do krásného, ale nehostinného Irska, rozpálené Itálie plné horkých hlav i do českého pohádkového lesa, kde se tentokrát asi dozví spoustu novinek.
Jistebnický mlýn se na dva večery přenese do Irska, kde je sice krásně, ale žít tam je těžký. Přesvědčí vás o tom černá komedie Martina McDonagha LEBKA Z CONNEMARY. Déšť, lebky, kořalka, míchaná vajíčka a nejasné okolnosti jednoho dávného úmrtí. A k tomu navíc ten prazvláštní zvyk vyklízení hrobů po sedmi letech, kvůli získání místa pro nové nebožtíky. No, někdo tu morbidní práci udělat musí a nikdy neví, co objeví nebo naopak neobjeví… Tomáš Karger, Jelena Juklová, Jan Meduna a Kristián Stolařík vám mimo jiné prozradí i to, že fosforeskující fixky se na sepsání doznání tedy vůbec nehodí.
Rozpálené ulice krásné Verony, dva znepřátelené rody a mladá láska… do renesanční Itálie, kde jinde než na renesanční vodní tvrzi ve Vlksicích, se diváci podívají díky jednomu z největších a určitě nejznámějších milostných příběhů Williama Shakespeara ROMEO A JULIE v jedinečné úprav pro osm postav. Těšit se můžete na Daniela Pivodu Ondráčka, Terezu Slámovou. Jana Zadražila, Evu Elsnerovou, Miloslava Tichého, Františka Kreuzmanna, Štěpána Coufala a Kristiána Stolaříka.
Víkendová odpoledne jsou ve znamení dětí již od počátků našeho festivalu. Letos se pohádka do Vlksic nevešla, ale můžete na ni přijet do Jistebnice, kde v neděli 22. Divadlo Koňmo převypráví příběh vlka a Karkulky, tentokrát čistě z vlčí perspektivy, takže možná nebude o překvapení nouze. Jak to tenkrát vlastně bylo? Začíná se ve dvě odpoledne a děti od tří let výš jsou více než vítány.
Pestrý program, okouzlující prostředí středověké tvrze ve Vlksicích a čistota klasické jihočeské venkovské architektury na Vildově mlýně. Co víc si přát? Snad ještě krásné počasí a plné hlediště. Těšíme se na vás v srpnu jižních Čehách.


Program:
Ne 15. 8. 21:00 Lebka z Connemary (Jistebnice)
Po 16. 8. 21:00 Lebka z Connemary (Jistebnice)
Út 17. 8. 21:00 Romeo a Julie (Vlksice)
Čt 18. 8. 21:00 Romeo a Julie (Vlksice)
Pá 19. 8. 21:00 Romeo a Julie (Vlksice)
Ne 22. 8. 14:00 Vyprávění starého vlka / hraje Divadlo Koňmo / pro děti 3+ (Jistebnice)

Vildův mlýn Jistebnice (+ tvrz Vlksice)-ukázat na mapě
Pořadatel: Divadlo Kašpar
divadelní festival
divadelní festival
zavřít (zpět)
nahoru