Království včel a bylin

Sobota 18. 5. – Úterý 31. 12. 2024

Fantaskní svět včel a bylin ožije v zážitkové výstavě plné fantazie, hry i poznání. Když budete mít štěstí, královny vás pozvou na audienci. Tak přijďte.

Zahájení proběhne v pátek 17. května 2024 v 17:00 hodin v rámci festivalu Pískoviště.

Hlavní autorkou výstavy je výtvarnice a scénografka Kateřina Hadravová, spolutvůrcem je výtvarník a kastelán Valdštejnské lodžie Jiří Vydra a dramaturgem ředitel Sladovny Adam Langer. Na tvorbě jednoho z hlavních letních lákadel se podílí velké množství umělců a řemeslníků, realizována je Sladovnou Písek a Maringotkou snů.

Výstava navazuje na původní instalace z roku 2018, kterou od té doby navštívila několik dalších  míst v České Republice např. Žďár nad Sázavou, Roztoky u Prahy, Ostravu. Nyní se i na přání návštěvníků vrací zpět do Písku.  “Výstava se s každým uvedením vyvíjí a proměňuje, kromě včelího města vyrobeného téměř kompletně ze dřeva, se nyní rozšiřuje velmi výrazně o scénograficky zpracovanou luční čajovnu plnou bylin. , říká hlavní autorka Kateřina Hadravová. “Jde v podstatě o novou výstavu, vracíme se více k divadelnímu způsobu práce, návštěvníka čeká fantazijní příběh, kde je potřeba sehrát důležitou roli při záchraně obou království včel a království bylin.  Návštěvníky, kteří již výstavu zažili dříve, srdečně zveme, protože zážitek bude jiný, také  díky specifické lektorské práci ve Sladovně.”, doplňuje Adam Langer.

Návštěvníci budou moct posedět v luční čajovně, tahat bylinkové karty, listovat v knihách, zažít včelí město, prozkoumat jednotlivá povolání včel, objevit stínové divadlo a pokud budou mít štěstí, snad je královna pozve na audienci.

Výstava Království včel a bylin bude otevřená od 18. května do konce prosince roku 2024. Pro její návštěvu doporučujeme rezervovat vstupenky na webu Sladovny. Je určená pro veřejnost i školní skupiny.

Sladovna Písek-ukázat na mapě
Pořadatel: Sladovna Písek
Více kategorií
akce určené pro děti
vernisáž
interaktivní výstava
zavřít (zpět)
nahoru