Putování strašidel od stavení ke stavení

Pátek 4. 11. 2022, 16:45 - 18:30

Pojďte se s námi vrátit k našim kořenům, začneme u starých Keltů, kteří v tyto dny slavili začátek roku a zároveň konec žní a příchod zimy. Od 16. století se stalo zvykem chodit v roztrhaných cárech a pomalovaných obličejích, které představovaly duše zemřelých, od stavení ke stavení a vybírat jablka či ořechy. I my se vydáme na strašidelnou pouť, při které zažijeme mnoho dobrodružství. Při našem putování spatříme děsivé živé obrazy, které se budou snažit v nás vyvolat strach. My ale ohněm rozzáříme naše lucerničky a svíčky a teplem a světlem zahřejeme naše dušičky.

16:45—17:00 >>> Srocení strašidel a duchů u Děkanského kostela Panny Marie. Na programu bude strašidelné taneční vystoupení od TK Torra Písek a ohnivá show skupiny Fuegnis. Na místě si můžete koupit odporné strašidelné perníčky.

V 17:00 budeme od kostela putovat k Domu U Koulí, kde nám strážkyně domu otevře ohnivou stezku mezi světy. Cestou nás budou děsit živé obrazy – hororové baletky, panenka s medvídkem a za branou hřbitova bude čekat malířka Frida. V kostele Nejsvětější Trojice 357 let starý varhaník zahraje tesklivou skladbu a přivede si s sebou i svou manželku. Pokračovat budeme do Kina Portyč, ve kterém projdeme protiatomovým krytem okolo duchů zemřelých. Své putování můžete zakončit v 18:30 pohádkou Adamsova rodina 2 ( masky mají vstupné za poloviční cenu).

Na sebe: strašidelné masky

S sebou: děsivé lucerničky, hřbitovní svíčky a HROZIVĚ děsivou náladu.

Za svá malá strašidla zodpovídají rodiče.

V průběhu strašidelného putování se můžete zúčastnit soutěže. Cestou u každého stavení najdete nádobu s malým papírovým obrázkem, který nalepíte do tabulky. Tu najdete zde na webu v příloze nebo si ji můžete vyzvednout na pokladně KD. Každé stavení má svůj vlastní obrázek, proto je při nalepování nepomíchejte. Vyplňte formulář a nakreslete to, co vás při putování nejvíce zaujalo. Vše do 11.11. zašlete na marketing@centrumkultury.cz nebo přineste na pokladnu KD. Správně vyplněné tabulky se třemi nejhezčími obrázky vyhrají vstupenky do Kina Portyč na libovolné promítání.

Doprovodná akce:

Přijďte si 27.10. od 9:30 do 11:30 do DDM Písek vyrobit vlastní úžasný strašidelný lampion, který rozsvítíte na Putování strašidel.

Písek, Bakaláře (+ Dům U Koulí / Trojice / kino Portyč)-ukázat na mapě
Rezervace / zakoupení vstupenek

Ke stažení

Více kategorií
akce určené pro děti
přehlídka
průvod
zavřít (zpět)
nahoru